Aktualności

webPOS na androidzie – rewolucja IT w branży Retail

Kasia jest kierownikiem ruchliwego sklepu odzieżowego, a którym zawsze jest dużo klientów. Od południa pojawiły się problemy. Czynnik kodów kreskowych nie działa. Terminal płatniczy zwraca błąd odczytu karty.

W pewnym momencie zdenerwowany sprzedawca wychodzi z boksu kasowego na zaplecze. To zły sen menedżera, albo przykre doświadczenie z życia wzięte.

Podczas przerwy na kawę w sklepie sportowym, po drugiej strony pasażu, Kasia zauważa, że ​​praca jej kolegi, Krzysztofa, wygląda zupełnie odmiennie. W jego sklepie jest także spory ruch. Obsługa klientów przebiega sprawnie. Krzysztof ma czas na poświęcenie uwagi klientom i udziela im chętnie pomocy. Jednym dotknięciem ekranu smartphona sprawia, że stażysta przynosi z zaplecza pudełko z butami do przymierzenia. Kolejnym razem wyświetla klientowi film informacyjny o zaletach butów do biegania.

Krzysztof patrzył na swój telefon tylko kątem oka, nie przerywając rozmowy z klientem.

Co różni te dwa sklepy?

Sklep sportowy korzysta z nowej gamy urządzeń mobilnych z systemem Android i programem webPOS.

Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do posiadania najnowszych urządzeń cyfrowych. Smartphone, tablety są na wyciągnięcie ręki. W przypadku sklepów stacjonarnych, to jednak inna historia.

Mimo postępu technologicznego, przyzwyczajenia do starych rozwiązań oraz oszczędności sprawiają, że scenariusz jakiego doświadczyła Kasia staje się realny. Spotykamy się ze sklepami, w których wokół kasy porozrzucane są różne urządzenia o wielu zastosowaniach. Powszechne są nadal samodzielne terminale płatnicze, do których wartość płatności wprowadza ręcznie kasjer. Taki stan często wyrządza więcej szkody niż pożytku. Zwiększają się koszty używania, obniża się poziom bezpieczeństwa, praca pracowników często jest zakłócana.

Tablet z programem webPOS dla systemu Android jest uniwersalnym narzędziem, które można wykorzystać do zastąpienia wielu urządzeń i systemów w sklepie.

Program webPOS może całkowicie zmienić codzienne operacje, od zamówień i płatności po zarządzanie personelem i zapasami. webPOS pomoże w prowadzeniu zadań biznesowych w przyjazny i scentralizowany sposób, zapewniając wiele korzyści sklepowi.

Starsze rozwiązania informatyczne są obciążone syndromem minionych technologii. Często nie są one ze sobą kompatybilne. Stają się mało wydajne i są obciążeniem dla kadry zarządzającej oraz personelu.

Stosowanie systemu Android jako platformy pozwala skonsolidować zwykłe funkcje biznesowe sklepu na jednym urządzeniu.

Najpowszechniejsze rozwiązanie, jakim jest sprawdzenie dostępności produktu w sklepie lub sieci sklepów, zaoszczędza wysiłek i czas. Integracja webPOS z terminalem płatniczym przyczynia się do eliminacji potencjalnych błędów w rejestrowanych wartościach transakcji.

Doświadczenia pandemiczne pokazały jak duże znaczenie ma oferta handlu on-line. Wdrożenie webPOS wprowadza użytkownika w świat ujednoliconego handlu. Sklep fizyczny jest tak samo dostępny jak sklep internetowy. Dzięki temu oferta sklepu trafi do klienta w takiej formie jaka będzie oczekiwana. Metody rozliczania płatności oraz sposobów dostaw ustala klient zgodnie z własnymi preferencjami.

W codziennym życiu posługujemy się świadomie lub nie zdając sobie z tego sprawy z wielu różnych inteligentnych urządzeń. Naturalnym wyborem dla firm o profilu handlowym jest zaspokajanie współczesnych potrzeb klientów za pomocą urządzeń korzystających z zaawansowanego zintegrowanego oprogramowania.

Takie rozwiązania są ekscytującą okazją, która pomoże wynieść biznes na nowe wyżyny.

System sprzedazowy - dwa tablety